Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego na Przystani Żeglarskiej nad Zbiornikiem Witka

Na Przystani Żeglarskiej Klubu Sportowego Turów nad Zbiornikiem Witka odbyła się uroczystość Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2016.

Tradycyjnie jak co roku Prezes KS Turów Stanisław Sterkowicz, Komandor Sekcji Żeglarskiej Andrzej Szostak i Prezes JOZŻ Stanisław Przędzielewski rozpoczęli symbolicznym podniesieniem bandery Sezon Żeglarski 2016.

Nie zabrakło przemówień zaproszonych gości, którzy potwierdzili chęć w pomocy rozwoju i promocji żeglarstwa w naszym rejonie.

Zaproszeni goście w składzie:

– Pani Urszula Ciupak – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego
– Pan Sławomir Zawada – Prezes PGE GiEK SA
– Pan Stanisław Żuk – Wiceprezes PGE GiEK SA
– Pan Piotr Frąszczak – Dyrektor Elektrowni Turów
– Pan Dominik Matelski – Zastępca Burmistrza Miasta Bogatynia
– Pan Piotr Konwiński – Zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec
– Pan Jerzy Stachyra – Prezes KKS Zgorzelec
– Pan Mirosław Celuch – Dyrektor CRT Radomierzyce

Po oficjalnym rozpoczęciu przy wspaniałej pogodzie odbyły się pokazy regatowców na wodzie, była możliwość popływania na żaglówkach, łodziach motorowodnych, kajakach i rowerkach. Między czasie można było przysiąść przy grillu, delektując się kiełbaskami i napojami wysłuchać opowieści morskich doświadczonych Kapitanów. Tradycyjnie śpiew i tańce przy muzyce szantowej trwały do białego rana.

Zarząd Sekcji Żeglarskiej serdecznie dziękuje zaproszonym gościom, członkom sekcji żeglarskiej, harcerzom hufca ZHP Zgorzelec, kajakarzom CRT, przedstawicielom JOZŻ, grupie horyzont z Bolesławca za liczne przybycie i udział w tym wspaniałym wydarzeniu.